Własny sklep internetowy

with 11 komentarzy

Pamiętacie jak podczas chorowania wspomniałam o pomyśle, który od dawna błąkał mi się po głowie? Tak, to był właśnie pomysł na otworzenie własnego sklepu internetowego.
Po latach współpracy z większością wiodących galerii internetowych, zebraniu wielu doświadczeń wynikających ze współpracy – zarówno dobrych, jak i złych postanowiłam się usamodzielnić.
Wiecie, ja jestem już za duża na słuchanie absurdalnych wytycznych, jakie stawiają pośrednicy (czytaj galerie internetowe) odnośnie robienia zdjęć, na czekaniu przez miesiąc na zapłatę za sprzedane torby, na marzenie po nocach, że może tym razem mój produkt wyląduje na pierwszej stronie galerii 'rękodzieła’, a nie po raz kolejny torby importowane z Chin… Ech, nie chcę aby wpis był przepełniony goryczą, więc na tym zakończę.

Niezależność – to daje własne miejsce w internecie.
Dlatego, gdy wylądowałam w łóżku powalona chorobą, postanowiłam wcielić w życie coś, o czym marzyłam od dawna.
No dobra, ale jak to zrobić? Własna domena, hosting (teraz już wiem, że to się tak nazywa 😉 ) i silnik sklepu – gdzie, co, jak i przede wszystkim za ile?
Wierzcie mi, nie miałam pojęcia, jak się za to wszystko zabrać. Mój partner nie jest informatykiem, który się na tym zna i zrobi całą czarną robotę za mnie, nie mam też nikogo znajomego, kto mógłby mi pomóc, czy wytłumaczyć. Pozostała mi samodzielność.

Spędziłam więc moje chorowanie, a potem resztę październikowego urlopu na nauce – samonauce.
No bo ile można oglądać filmy i czytać książki, gdy za oknem nieustannie leje? Nie mam czasu tracić czas 😉
Przeczytałam dziesiątki stron internetowych, przejrzałam mnóstwo rankingów usługodawców w zakresie e-comerce i tutoriali, robiłam notatki, wyciągałam wnioski. Kilka razy się poddałam, krzycząc, że nie dam rady, że nie jestem w stanie tego samodzielnie ogarnąć. Jednak jestem strasznie uparta, strasznie, bo udało się.

Nieocenioną pomocą służyli mi też panowie z seohost.pl.
Seohost.pl to firma w której wykupiłam domenę, jak i hosting. Po pierwsze – mają dobre ceny, po drugie – naprawdę służą pomocą, po trzecie – ich ofertę uznałam (po naprawdę długich namysłach) za najodpowiedniejszą dla mnie.
Więc, tak – polecam ich jak najbardziej. I nie, to nie jest wpis sponsorowany, czy coś tam. To, że o nich wspominam, to jest wyraz mojej szczerej wdzięczności, za okazaną pomoc i cierpliwość w stosunku do totalnego laika jakim byłam. Dlatego, gdy ktoś mnie zapyta, czy mogę mu polecić jakiegoś dostawcę hostingu – odpowiem: seohost.pl 🙂

Sklep KattaStudio powstał. Przyznaję, że cieszę się tym, jak dziecko. Na razie dekorują go zdjęcia ze starych sesji, ale jak tylko upolujemy troszkę tegorocznego słońca, wpuścimy je do naszego SKLEPU 🙂

To, co istotne to wiadomość, że w sklepie KattaStudio będą dostępne nie tylko torby i inne uszytki. Będzie tam można nareszcie obejrzeć i kupić wszystkie prace Tomasza.

https://tomaszszewczyk.wordpress.com/

Zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzin, do zakupów i do wyłapywania błędów – bo one zawsze mogą się przytrafić.
Teraz najświeższe torby, pełen wybór rysunków Tomka i możliwość kupienia ich z jednym wspólnym kosztem wysyłki tylko na kattastudio.pl 🙂

 1. kasia ino-ino
  | Odpowiedz

  Katta brawo!!!
  trzymam kciuki z całych sił 🙂

 2. Katta
  | Odpowiedz

  Kasiu dziękuję 🙂

 3. IVONNA
  | Odpowiedz

  Brawo, brawo! Moje kciuki i dobre myśli też macie.
  Serdeczności przesyłam 🙂

 4. Katta
  | Odpowiedz

  Wszystkie dobre zaklęcia bardzo potrzebne – dziękujemy 😉

 5. Agnieszka D
  | Odpowiedz

  A sam szablon sklepu zamówiłaś też na seohost.pl?

 6. Katta
  | Odpowiedz

  Nie, seohost.pl tym się nie zajmują. Tematyka silników dla e-comerce jest bardzo rozległa, ja korzystam z PrestaShop.

 7. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Gratuluję !!! Imponujesz 🙂 !!! Powodzenia.

  Zbigniew

 8. Katta
  | Odpowiedz

  Dziękuję 🙂

 9. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Gratuluję Pani Kasiu!
  Brakowało tutaj Pani sklepu…
  Powodzenia!
  Marzena

 10. Katta
  | Odpowiedz

  Dziękuję 🙂

 11. Anonimowy
  | Odpowiedz

  fajna sprawa

Napisz, co o tym sądzisz - zapraszam