Certyfikat unikalności pracowni KattaStudio

with 6 komentarzy

Tak sobie szyję te moje torby od kilkunastu lat. W tym czasie powstało całe mnóstwo toreb niepowtarzalnych, które zaistniały, jako absolutnie pojedyncze egzemplarze. I prawdę mówiąc nie pozostał po nich żaden ślad, ba nawet nie były liczone…
Prawdę mówiąc przez pierwsze lata szłam tylko takie torby. O mniej lub bardziej skomplikowanych kształtach czy zdobieniach. Sprzedawałam je za śmiesznie małe pieniądze, nawet jeśli kosztowały mnie masę szycia i dziubania przy dekorach. To były czasy, kiedy nie potrafiłam wystarczająco docenić i wycenić własnej pracy. Wtedy cieszyłam się, że w ogóle ktokolwiek chce wydać monety na to, co stworzyłam. Ech… uczymy się na błędach – tak to już jest. 
Jednak im więcej szyłam, im więcej miałam umiejętności, im więcej inwestowałam w rozbudowanie mojego parku maszynowego, i im bardziej odczuwałam dolegliwości zdrowotne związane z godzinami spędzonymi przy maszynie, tym mocniej krzepła we mnie świadomość tego, czym motywować ceny toreb, szczególnie tych które wymagały największych nakładów pracy.
Szyjąc sercową torbę na licytację, na 27 finał WOŚP organizowaną  przez moje miasto Duszniki Zdrój zdałam sobie sprawę, że w mojej pracowni powstaje kolejna wyjątkowa torba, której kombinacja fasonu, materiałów, kolorów i zdobień w takim wydaniu nigdy więcej się nie powtórzą.
Wiec może warto byłoby wystawić jej stosowne zaświadczenie o unikatowości?
…hmmm….
No pewnie, że tak!
Nieważne, że wpadłam na to, po 13 latach 😀 – ważne że w ogóle. Tak oto powstał:
 Certyfikat unikalności pracowni KattaStudio 
Od tej pory będzie on dołączany do każdej torby spełniającej moje subiektywne warunki (użyta tkanina, fason, zdobienia, kolorystyka) istnienia torby, jako ta jedna jedyna, będzie on oczywiście informował o fakcie niepowtarzalności oraz będzie tam sygnatura  mówiąca o tym, jaki kolejny numer wśród Kattowych unikatów dana torba nosi. 
Torbą z numerem 0001 jest „Torba z sercem” uszyta dla fundacji Jurka Owsiaka 🙂 Ten symboliczny numer dodatkowo zwiększył jej wyjątkowość – mam taką nadzieję.
Nie pozostaje mi nic innego, jak pokazać Wam WOŚPową torbę.
Na blogu też pojawiła się nowa etykieta/tag – 'certyfikat unikalności’ – będę nią oznaczać wszystkie wpisy z torbami KattaStudio funkcjonującymi w pojedynczym egzemplarzu, które spełniają „parametry certyfikacji” 😉
Niech Moc będzie z Wami 🙂

Odpowiedź

 1. ELAU Rękodzieło
  | Odpowiedz

  Kasiu brawo. Trzeba znać swoją wartość.
  A certyfikat to wspaniała rzecz, i taka pamiątka, bo po lotach zobaczysz ile tych autorskich rzeczy wykonałaś.
  Trzymam kciuki za zdrówko, bo moje…..niestety tragedia – więc zadbaj o kręgosłup, i resztę

 2. Katta
  | Odpowiedz

  Elu, dziękuję za ciepłe słowa, także życzę dużo zdrówka i pozdrawiam serdecznie 🙂

 3. Kasia K
  | Odpowiedz

  Cześć,
  Dużo dużo zdrowia! A torba przepiękna 🙂 unikatowa i praktyczna. Zwłaszcza podoba mi się ścieg koło zamka – masz maszynę, która go szyje czy jest ręczny?
  Pozdrawiam,
  Kasia

 4. Katta
  | Odpowiedz

  Hej, dziękuję 🙂 – ścieg z listkami jest maszynowy, to jeden z moich ulubionych, bo nie jest przekombinowany 😉

 5. L u c y n a
  | Odpowiedz

  Brawo. Doskonałość wykonania i jedyna w swoim rodzaju, estetyka produktu, to u Pani mistrzostwo świata…

 6. Katta
  | Odpowiedz

  Niezmiernie miło jest czytać Twoje słowa, dziękuję i pozdrawiam 🙂

Napisz, co o tym sądzisz - zapraszam