Torebka zwana fasolką

with 2 komentarze

Wiecie, że nie umiem poprzestać na określonym zakresie szytych torebek. Zawsze chcę uszyć coś nowego, lepszego, a może teraz spróbuję taką, a na tą już nie mogę patrzeć… – tak było zawsze.
Nieustanna potrzeba płodozmianu.  Nie jestem w stanie zrozumieć, jak można szyć w kółko to samo i nie zwariować – trzeba chyba mieć w sobie coś z robota, albo jakoś tak…

Miałam poczucie winy wynikające z tej mojej niestałości fasonowej. Bo to dość nieprofesjonalne – teoretycznie powinnam mieć kilka stałych wzorów toreb i już, trzymać się ich latami, żeby klientki wiedziały na co mogą liczyć zaglądając na strony KattaStudio… Aaaaa, nie ma takiej opcji – chyba bym oszalała z nudów.
Ostatecznie przestałam z sobą walczyć, mieć wyrzuty sumienia itd. Moje kaletnictwo, to nieustanne poszukiwania, próby i błędy, sukcesy kontynuowane i porażki umierające na torbie będącej prototypem. Taka forma pracy ma jedną wielką zaletę – pozwala wypracować swój szyciowy bestseller.

Tak, użyłam tego słowa. Ponieważ mam przyjemność przedstawić moją samodzielnie wypracowaną i ukochaną torbę 'fasolkę’.
Od dawna miałam w planach stworzenie torby niewielkiej, o zaokrąglonych kształtach, zapinanej na zamek błyskawiczny, z długim regulowanym paskiem i co najważniejsze – o nieskomplikowanej budowie.

Wykroje którymi dysponowałam jakoś mi nie podchodziły – były za duże, albo za małe – wiecie, zawsze coś 🙂 W końcu coś zaskoczyło, wzięłam jakiś swój stary szablon ( zdjęcie torby, którą kiedyś szyłam na jego podstawie zobaczycie na dole wpisu) i zaczęłam nad nim pracować z krzywikiem, mazakiem i nożyczkami.

Tak powstała pierwsza prototypowa forma fasolki. Od razu wiedziałam, że coś tu jeszcze mi nie gra. Powstały jednak trzy egzemplarze, z czego tylko jednej zdążyłam zrobić zdjęcie… bo już w tej pierwotnej postaci bardzo się spodobała odbiorcom.

’Kitek na słodko – fasolka’ – wkrótce ponownie w sprzedaży, bo ta jest już zniknięta 😉

Kształt został jeszcze troszkę odchudzony i mamy fasolkę ostateczną. To z czym mam często zagwoztkę, to jak nazwać nowy kształt torby – tutaj kształt zrobił swoje – oto fasolka.
Ciekawa jestem, czy wam także się podoba 🙂

’Kitek w błękicie – fasolka’   JEST TUTAJ

 'Kitek w pastelowej rdzy – fasolka’    JEST TUTAJ

’Ptaszor w granacie – fasolka’    już zniknięta 😉

’Burgund – fasolka’    JEST TUTAJ

’Wrzosowa magia – fasolka’    JEST TUTAJ

A to torba, której szablon był starterem do wyrysowania ostatecznej formy 'fasolki’. 

2 Odpowiedzi

 1. Anonimowy
  | Odpowiedz

  Szanujmy język polski. Mam ZAGWOZDKĘ…..

 2. Katta
  | Odpowiedz

  Drogi Anonimie, dziękuję za czujność 🙂
  Język polski szanuję, co widać – chyba – w jakości gramatycznej, czy ortograficznej moich notek na blogu. Literówka – zdarza się każdemu stukającemu w klawiaturę. S jest zaraz obok Z, tak więc proszę o wybaczenie 😉

  Swoją drogą, że komuś chce się czytać mojego bloga w świąteczną sobotę – jestem zachwycona – pozdrawiam ciepło 🙂

Napisz, co o tym sądzisz - zapraszam