portret autorki bloga
Kim jestem

Mam na imię Kasia, mieszkam w górach, choć kocham morze. W życiu zajmowałam się różnymi rzeczami, aż w 2005 roku wymyśliłam, że będę szyć torby. Nie mając o tym zielonego pojęcia. Ale pasja i upór potrafią wiele zdziałać. Szyję. Jestem samoukiem. I to samoukiem z czasów kiedy nie było praktycznie żadnych tutoriali, wykrojów i instrukcji, jak szyć torby. Opierając się na intuicji i własnych błędach parłam do przodu, choć nie było łatwo. Do dziś napędza mnie pasja i Twój uśmiech, gdy z moją torbą przemierzasz świat.

Lubię pożyteczne działania, lubię gdy wypowiadane słowa maja sens. Lubię książki Lema. Lubię samotność.

Jak szyję

Powoli i z miłością. Pośpiech to stres. Fala endorfin dobrego samopoczucia wyraźnie przyspiesza moje działania. Presja i oczekiwania totalnie blokują. Moja pracownia to ja, wszystkie etapy 'produkcji' wykonuję samodzielnie, dlatego proszę o zrozumienie (być może dość wolnego) tempa pojawiania się nowości.

Staram się działać w duchu upcyclingu. Jest tyle wartościowych "śmieci" do wykorzystania. Materiały z którymi pracuję to odpady z pracowni krawieckich i tapicerskich, stare ubrania (dżinsy! skórzane kurtki!), tkaniny prezentowane przez przyjaciół i sporadycznie kupowane nowości (od ponad roku ani razu 😉 ).

Nigdy nie będę szyła z nowych skór naturalnych. Tylko z odzysku (stare ubrania, tapicerka, ścinki produkcyjne idące na przemiał). Piszę o tym, ponieważ mam coraz więcej sugestii od Was, aby „wejść w skórę”. Wiem, że takie torby są trwałe, eleganckie – zupełnie inny styl niż ‚szmacianki’ i zupełnie inna moc sprzedażowa. Nie interesuje mnie to. Jest to sprzeczne z moim systemem wartości. Only recycled leather - ORL - to moje oznaczenie toreb skórzanych, które mają szansę powstać w pracowni KattaStudio.

Jak myślę

Staram się nie dokuczać innym - gatunkom, planecie, ludziom.

W myśl zasady - jesteś tym, co jesz - jestem 100% rośliną. Bardzo mi z tym dobrze.

A uśmiech to jeden z najzdrowszych sportów 🙂

This error message is only visible to WordPress admins
Unsupported get request. Object with ID '17841418529970890' does not exist, cannot be loaded due to missing permissions, or does not support this operation. Please read the Graph API documentation at https://developers.facebook.com/docs/graph-api