Jeżowe pogotowie – pomóżmy

with Brak komentarzy
Z pewnością wiele z Was słyszało o Jeżowym Pogotowiu. Jeśli nie, zapraszam, aby to nadrobić 😉
igliw
(Zdjęcie pochodzi z http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/31891,pogotowie-jezowe-opuszcza-krakow,id,t.htm )

Reportaż z 30.09.2009 w radiowej Trójce o Pogotowiu Jeżowym w wersji mp3 jest do ściągniecia tutaj:  http://www.mediafire.com/file/njjozmymmyz

oraz wzmianki w TVN24 tu:

http://www.tvn24.pl/0,1621891,0,1,zycie-oddal-jezom,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/2278186,0,0,1,1,koniec-jezowego-pogotowia,wideo.html

i jeszcze na cafeanimal: http://www.cafeanimal.pl/artykuly/do-poczytania/Jezowe-pogotowie,2004

Andrzej Kuziomski, który jest bohaterem całego zamieszania to człowiek, który ukierunkował swoje życie na pomoc naszym braciom mniejszym.
Podziwiam go z całego serca i staram się mu pomóc, jak tylko umiem. Zachęcam także wszystkich, których choć odrobinę wzruszyła historia Centrum Rehabilitacji Jeży do wsparcia Andrzeja.
Potrzebuje on przede wszystkim nowego lokum – może ktoś z Was zna osobę z Krakowa lub okolic (bliższych lub dalszych), która mogłaby 'przygarnąć’ Andrzeja z jego podopiecznymi, użyczając pogotowiu lokal (30-40 m) na parterze z niekłopotliwym wyjściem i możliwością zrobienia wybiegów na powietrzu.
Z rzeczy przyziemnych, acz nieodzownych potrzebne są w dużych ilościach – sucha trawa (sianko) do norek i ogromne ilości zwykłego szarego tzw. ekologicznego papieru toaletowego, czy „najtoporniejszych” papierowych ręczników.
Z produktów żywnościowych trwałych – o długim terminie przydatności, którymi Andrzej karmi jeże potrzebne są: odżywka rekonwalescencyjna Royal Canin „Convalescence Support” – wersja w proszku, saszetki 50g. Każda ilość 😉 puszek 200g Whiskas Junior – rodzaj: z wołowiną i wątróbką w galaretce. Sucha karma Royal Canin „Kitten36”. A także każde ilości owadów karmowych – drewnojady, mączniki, mole woskowe, wszelkie karaczany, chrząszcze, świerszcze itp. Nie mogą to być żadne tzw. „białe robaki” wędkarskie, ani inne odmiany larw muchy.
Karmienie jeży jest dość skomplikowane, ponieważ w Polsce nie ma dostępnych specjalnych karm dla nich, w odróżnieniu do Anglii czy Niemiec 🙁
Dlatego, z tego co jest u nas dostępne mogą to być jedynie DOKŁADNIE wyżej wymienione produkty.

Jeśli ktokolwiek z Was potrzebuje rady, jak postępować z porzuconymi lub chorymi jeżykami lub chciałby pomóc Andrzejowi w formie rzeczowej lub poprzez wpłatę choćby niewielkiej kwoty na konto Jeżowego Pogotowia, proszony jest o kontakt z Andrzejem:


POGOTOWIE JEŻOWE tel 503-309-303 (całodobowo)
igliwiak@tlen.pl


Centrum Rehabilitacji Jeży „Igliwiak”
/CRJ „Igliwiak” działa na podst. ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2004 r. Nr 92, poz. 880 z późn. zm.) w oparciu o zezw. Generalnego Dyr. Ochrony Środowiska w W-wie nr DOPozgiz-4202-9/557/09/ed z 16.06.2009 r./

Napisz, co o tym sądzisz - zapraszam